Ziņas

Iesniedz piecus projektus

Valsts valodas aģentūras (VVA) 2. valodas attīstības konkursā, kurā varēja iesniegt projektus terminoloģijas pētījumiem un Eiropas Valodu portfeļa (EVP) izstrādei un ieviešanai Latvijā, iesniegti pieci projekti.

Divi projekti saistīti ar terminoloģijas izpēti, un to pieteicēji ir Tulkošanas un terminoloģijas centrs un biedrība “Journalists iniciative”, bet trīs projektos, ko iesniegusi Latvijas angļu valodas skolotāju asociācija, Valodu mācību centrs un Latviešu valodas kā otrās valodas apguves skolotāju asociācija, piedāvāta EVP izstrāde un ieviešana, aģentūrai BNS pastāstīja VVA Projektu daļas vadītāja Inita Vītola.

Maz pretendentu esot tādēļ, ka projektu tēmas ir ļoti specifiskas un obligāts nosacījums bija iepriekšēja pieredze jomā, kurā projekts pieteikts, uzskata Vītola.

Terminoloģijas izpētes projektu nolūks ir noskaidrot situāciju Latvijā terminoloģijas jomā un radīt priekšlikumus terminoloģijas procesa attīstībai Latvijā, bet Eiropas Valodu portfeļa (EVP) izstrādes un ieviešanas Latvijā nolūks ir ieviest sistēmu, kas katram cilvēkam pēc vienotiem, Eiropā spēkā esošiem kritērijiem ļautu noteikt un informēt citus par savu valodas prasmi, kā arī apgūt valodas pašmācības ceļā.

Autors:
Publicēts: laikrakstā Latvijas Avīze 2004. g. 20. jūlijā