Ziņas

Latviski visvairāk lasa presi

Aptaujājot skolēnus Rīgas 13. vidusskolā, kura īsteno mazākumtautību izglītības programmu, noskaidroju, ka lielākā daļa no viņiem latviešu valodā lasa dienas laikrakstus, jauniešu žurnālus un latviešu literatūras stundās mācīto autoru darbus.

Marija Saņņikova (12.c klase): – No preses izdevumiem latviski lasu lielākos dienas laikrakstus un “Pastaigu”, kurā saistošas šķiet visas tēmas. Daiļliteratūrā labprāt izvēlos krievu autoru latviskos tulkojumus. Pēdējais izlasītais darbs bija “Ahilleja nāve”.

Marija Lagunova (12.c): – Nesen latviski izlasīju krievu klasiķi Alekseju Tolstoju. Manuprāt, tas palīdz labāk apgūt latviešu valodu. Regulāri iepazīstos ar sporta žurnāliem, “Privāto Dzīvi” un “Ievu”. Tā kā es dzīvoju Latvijā, mani interesē viss, kas te notiek. Man patīk latviešu valodā lasīt ne tikai obligāto literatūru, bet arī citas grāmatas. Jo latviešu valodu uzskatu par savu otro dzimto valodu.

Natālija Kočetkova (8.d): – Šad tad, kad vecāki nopērk, palasu jauniešu žurnālus, arī laikrakstus. Latviski vēl esmu lasījusi piedzīvojumu romānus, Žilu Vernu un latviešu tautas pasakas. Pēdējais, ko no programmā ietvertajiem darbiem lasīju, bija “Anna no zaļajiem jumtiem”, bet autoru diemžēl neatceros.

Česlavs Zaicevs (10.c): – Latviski lasu tikai “Sporta Avīzi” un skolā uzdotos darbus. Jo vairāk lasa, jo vieglāk mācīties runāt un saprast latviešu valodu. Programmā ir pietiekami daudz latviešu literatūras darbu, un tā ir tikai mana problēma, ka maz lasu.

Jūlija Sudņišņikova (10.c): – Lasu lielākos Latvijas laikrakstus, vēl arī jauniešu žurnālu “Sīrups”. Mani interesē ne tikai obligātās grāmatas. Neviens nespieda izlasīt Annu Brigaderi, bet man patika. Esmu lasījusi arī dzejoļus un aprakstus par latviešu dzejniekiem.

Autors: Zigmunds Bekmanis
Publicēts: laikrakstā Latvijas Avīze 2004. gada 6. septembrī